Haber

Saliha Aydeniz: İmralı’nın kapısını kesme modülüyle keseceğiz

Türkiye 14 Mayıs seçimlerine kilitlendi. Siyasi gündemde seçim hareketliliği sürerken, yapılan açıklamalar gündemdeki yerini koruyor.

Son olarak Yeşil Sol Parti mitinginde konuşulan sözler gündem oluşturdu.

“BU GÜCÜ GÖNDERECEĞİZ”

Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı Saliha Aydeniz, Yeşil Sol Parti mitinginde, “Bu iktidarın bütün Türkiye’yi Kürt düşmanlığı ve Kürt soykırımı üzerinden bir tiranlıkla yönetmek istediğini biliyoruz, bu temelde bir politika ortaya koydu ve bunu uyguluyor. Kürt halkının iradesini tanımıyor. Ama 14 Mayıs’ta bu hükümeti göndereceğiz” dedi.sözlerini kullandı.

“İMRALI’NIN KAPISINI ŞEKİLLENDİRECEĞİZ”

Mitingde konuşmasına devam eden Aydeniz, şunları söyledi: “Bu politika, tecrit politikasıyla tüm halkı tecrit etmek istiyor. Ancak biliyorlar ki, Sayın Öcalan konuşunca barış öne çıkacak, Sayın Öcalan konuşunca demokrasi gelişecek, Sayın Öcalan konuşunca, aynı zamanda onurlu bir barıştan söz edilecektir. Bu nedenle tecridi ağırlaştırıyorlar. Ama 14 Mayıs’ta İmralı’nın kapısını paramparça edeceğiz, tecridi bitireceğiz.”söz konusu.

HDP SEÇİME YEŞİL SOL PARTİ LİSTESİNDEN GİRECEK

Halkların Demokratik Partisi (HDP), Anayasa Mahkemesi’ndeki (AYM) kapatma davası nedeniyle seçime Yeşil Sol Parti (YSP) listelerinden girecek.

HDP/Yeşil Sol Parti liderliğindeki Emek ve Özgürlük İttifakı, cumhurbaşkanlığı seçiminde Millet İttifakı adayı Kemal Kılıçaroğlu’nun lehine aday göstermeme kararı aldı.

KAYNAK: HABER7

tavashaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu