Haber

‘Paşa’yı kulübesinde diri diri yaktılar!

Denizli’de ‘Paşa’ isimli av köpeği kulübesine yanıcı maddeler dökerek diri diri yakıldı. Polis zanlıları yakalamak için çalışma başlattı.

Merkezefendi ilçesine bağlı Sevindik Mahallesi’nde oturan Doğukan Kandemir, ‘Paşa’ isimli av köpeğini beslemek için bu sabah balkon altına yaptıkları kulübeye gitti. Kulübeden dumanlar çıktığını gören Kandemir, köpeğini yanmış halde buldu.

Kandemir’in ihbarı üzerine adrese polis ve itfaiye ekipleri sevk edildi. İtfaiye ekipleri bölgede inceleme yaptı. İlk belirlemelere göre yangının kasıtlı olarak çıkarıldığı belirlendi.

Polis zanlıları kovalıyor

Denizli Emniyet Müdürlüğü Hayvan Polis ekipleri de olay yerine gelerek incelemelerde bulundu. Kimliği belirsiz kişi veya kişilerin sabah saatlerinde apartmanın bahçesine girerek köpeğin ve kulübesinin üzerine yanıcı maddeler dökerek ateşe verdiği ve daha sonra kaçtığı bildirildi.

Kulübenin apartmanın arkasında ve balkonun altında olması nedeniyle kimsenin alevleri fark etmediği belirtildi.

Ölen köpek, otopsi yapılmak üzere Denizli Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Barınma ve Rehabilitasyon Merkezi’ne götürüldü. Polis zanlıları yakalamak için çalışma başlattı.

“Bunu yapanın vicdanı yok”

Doğukan Kandemir’in komşusu Hikmet Kaya, köpeğin zararsız olduğunu belirterek, ‘Köpeğin dili tutulmuştu. Sahipli bir köpek ve kulübesinde bağlı halde yaşıyor. Ortalıkta da dolaşmıyor. Böyle bir vahşet olmaz, hayvana bunu yapan insan insana ne yapar? Bunu yapanın vicdanı yok. Bu vahşetin faili bir an önce bulunmalıdır.‘ dedim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu