Haber

Develigücü ve Hacılar Erciyesspor AFDK’ya transfer oldu

Bölgesel Amatör Lig (BAL) takımları Develigücü ile Hacılar Erciyesspor arasında oynanan derbinin ardından çıkan arbede nedeniyle iki takımdan da savunma istendi.

Bölgesel Amatör Lig’de (BAL) 6. Lig’de 16. haftada karşılaşan Develigücü ile Hacılar Erciyesspor arasında oynanan karşılaşmanın ardından arbede yaşandı. Yaşanan arbedenin ardından tutulan tutanakların ardından Amatör Futbol Disiplin Kurulu (AFDK), hem Develigücü’nden hem de Hacılar Erciyesspor’dan savunma talep etti. AFDK, saldırı nedeniyle Develigücüspor’dan savunma talep ederken, Hacılar Erciyesspor’dan takım kaptanı Mehmet Tatlı hakkında tedbir savunması talep etti. Her iki kulüp savunmasının ardından AFDK penaltıyı açıklayacak.

Amatör Futbol Disiplin Kurulu’nun 08.03.2023 tarih ve 43 sayılı kararında, Develigücüspor hakkında 05.03.2023 tarihinde oynanan Bölgesel Amatör Lig Develigücü, Spor – Hacılar Erciyes Gençlik ve Spor müsabakasında kendisine atılan darp nedeniyle savunması istendi ve Bölgesel Amatör Lig’de Mehmet Tatlı (Hacılar Erciyes Gençlik ve Spor Futbol) saldırıya uğradı. 05.03.2023 tarihinde oynanan müsabaka. (06.03.2023 ihtiyatla) savunma istenmesine karar verildi.” – KAYSERİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu