Haber

AK Parti’de balkon konuşması hazırlığı

ANKARA– Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimleri için oy verme sürecinin sona ermesinin ardından gözler sayım süreçlerine, cumhurbaşkanlarına ve siyasi parti genel merkezlerine çevrildi.

BALKON KONUŞMASI HAZIRLANDI

Seçim sonuçlarını izlemek için Ankara’ya gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, süreci Cumhurbaşkanlığından takip ediyor. Erdoğan’ın ilerleyen saatlerde AK Parti Genel Merkezi’ne gelmesi beklenirken, klasik balkon konuşmasının hazırlıkları tamamlandı. Ses ve ışık sisteminin kurulduğu AK Parti Genel Merkezi’nde takviye için gelmesi beklenen seçmenler için de alan hazırlandı.

SONUÇ ALIM SİSTEMİ İLE İKİLİ TAKİP

Sonuçların takibi için Genel Müdürlük bünyesinde SAS olarak kısaltılan Sonuç Alma Sistemi kurulmuştur. 100 kişinin görev başında olduğu bu sistemde il ve ilçe teşkilatları ile YSK’dan gelen verilerin iki dev ekrana yansıtıldığı bu sistemin sadece subay ve genel başkan yardımcılarının girebileceği belirtildi. .

Önceki seçimlere göre akreditasyon konusunda katı bir uygulama yapmayan AK Parti’de yurt dışından çok sayıda basın mensubu seçimi takip ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu